1.     Moim życiowym mottem jest wierność wyznawanym ideałom, bycie partnerem oraz dbanie o właściwe kształtowanie młodzieży. Mam tu na myśli wychowanie w duchu tradycji i wskazywanie na dobre przykłady z życia.

2.      W życiu najważniejsza jest dla mnie rodzina, ojczyzna, dobro wspólne – a więc zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa socjalnego i harmonijny rozwój, zwracanie uwagi na rolę tradycji.

3.      Wolny czas poświęcam na swoje hobby, czyli żeglarstwo, drobne prace remontowe przy sprzęcie i na działalność społeczną w PTTK.

4.      Moją silną stroną jest umiejętność łatwego przyswajania wiedzy, korzystanie ze współczesnych środków przekazu, a także podzielność uwagi.

5.      Nie lubię obietnic bez pokrycia, nieuczciwości i tzw. interesowności w złym tego słowa znaczeniu.

6.      Zdecydowałem się na kandydowanie na funkcję Rzecznika ds. Etyki pod wpływem impulsu. Przeglądam strony internetowe, dlatego przeczytałem z uwagą projekt Kodeksu Etyki. Zawsze zależało mi na dobru Firmy, z którą utożsamiam się całkowicie. Jestem na tyle znaną osobą, że myślę iż, mogę liczyć na poparcie mojej kandydatury.

7.      Największe trudności w sprawowaniu funkcji, na którą kandyduję, widzę w przedstawionym harmonogramie wdrożenia Kodeksu Etyki. Nie wiem czy będzie to możliwe do zrobienia w tak krótkim czasie, jaki jest zakładany. Nie wiem także, z kim przyjdzie mi pracować, ale jestem konsekwentny w dążeniu do celu, a przeciwności mnie mobilizują, a nie zniechęcają.

8.      Zauważyłem, że media zakładowe adresowane są do kadry, a nie do szarego pracownika. Chciałbym to zmienić. Niepokoi mnie również prowadzona polityka kadrowa.

9. Pracę Rzecznika rozpocznę od organizacji biura. W pierwszym okresie pracy spodziewam się wielu spraw do rozwiązania i przede wszystkim trzeba je będzie usystematyzować. W tych najprostszych podejmę bezpośrednie działanie, natomiast w tych trudniejszych zlecę ekspertyzy prawne i będę zabiegał o częsty i bezpośredni kontakt z Zarządem Firmy w celu szybkiego ich załatwienia.

10.     Pytanie o autorytety jest bardzo trudne, ale oczywiście każdy ma jakiś autorytet – mój to papież Jan Paweł II. Ja zawsze stawiałem Go sobie za wzór. Ceniłem również poglądy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, którego miałem okazję poznać osobiście.

11. Najważniejszą dla mnie wartością jest ochrona życia od jego powstania do naturalnej śmierci. Dlaczego? Odpowiedzi udzielił nam Jan Paweł II w swoim misterium cierpienia i śmierci.

12.  Kodeks Etyczny jest zbiorem przepisów, aby był skuteczny musi być przyjęty jako element Zakładowego Układu Pracy. Powinien regulować i kształtować świadomość kadry, iż również są pracownikami tej firmy, nawet gdy są nagradzani w inny sposób.

13. Wdrażanie Kodeksu etycznego mam zamiar przeprowadzić poprzez nagłaśnianie w mediach zakładowych. Myślę również o wprowadzeniu cyklu szkoleń na wzór obowiązujący w przypadku BHP. Dobrze byłoby zamieścić zapisy Kodeksu Etycznego w obowiązującej w naszej firmie procedurze.