fotografia  z córką  z 1975 r.       i  zdjęcie z 1981 r
- takim pamiętają mnie tylko starsi pracownicy Orlenu,

zaś z 1989 r. - już wielu:

Z delegacją związkową w USA (zaproszenie AFL CIO) :

strajk dziennikarzy w Nowym Jorku


w polskiej prywatnej rozgłośni radiowej w Chicago


w Waszyngtonie w konsulacie polskim (z Andrzejem Smirnowem)


i przed kongresem USA


W 1992 r w Kosciele św. Brygidy w Gdańsku


w Srebrnej - przekształcenie MZRiP w Spółkę Akcyjną


w 1993 r. poświęcenie tablicy poświęconej
dziadkom macierzystym (w kościele w Liskowie koło Kalisza)


Po zakończeniu działalności związkowej wróciłem do działalości zawodowej
a wolne popołudnia i weekendy znowu mogłem poświęcić żeglarstwu - na zdjęciach:
u góry: w 1995 r wypoczynek na zbudowanym przeze mnie jachcie w okolicach Murzynowa
u dołu: w 8 lat później wodowanie kolejnego drugiego jachtu (w Morce)

oprócz żeglarstwa czasami grywam w piłkę:

 zdjęcia reprezentacji Zakładu Elektrociepłowni (piłka nożna, lipiec  2005)


i wrześniowy (2005 r.) mecz rewanżowy